Які складові водостічної системи

Завдання водостічної системи – відводити воду з даху якомога далі від стін будинку. Ось чому так важливо вибрати і погодити всі складові водостоку. Виробники пропонують комплектні водостічні системи, які включають в себе всі компоненти, необхідні для їх установки – вони правильно підібрані і узгоджені, забезпечуючи однорідність системи.

Водостічна система – основні елементи

Жолоби – повітроводи відкритого перетину, що йдуть по краю покрівлі. Їх завдання – “збирати” воду з даху. Труби слід встановлювати з невеликим ухилом в бік кутів будівлі – щоб вода вільно стікала в водостічні труби. Виробники пропонують водостоки різної форми: круглі (найпопулярніші), прямокутні і еліптичні. На ринку доступні жолоби з більш глибоким профілем, а також з внутрішньою кривизною країв – таке рішення означає, що навіть під час сильного дощу вода не переллється з жолобів.

Водостічні труби – вертикальні ділянки труб закритого перетину, виконані за формою жолобів. Водостічні труби “збирають” воду, що протікає по жолобах, і виводять її за межі будівлі. Вони можуть бути постійного перетину або конічні (ланцюгова труба).

Кути – елементи, що з’єднують водостоки у внутрішніх і зовнішніх кутах будівлі.

Водостоки – профільована фурнітура, яка монтується в кінці водостоку. Вони направляють дощову воду в систему відведення дощової води або прямо на землю.

Дренаж – це частина жолоби, в якій зроблено отвір для підключення дренажної труби до системи. Бувають наскрізні і торцеві (для установки в кутах).

Гачки – елементи конструкції, що виконують в першу чергу роль кронштейна водостоку. Також їх можна використовувати як опору для кожного горизонтального елемента системи (жолоби, куточка). Крюк для водостоку забезпечує міцне кріплення водостоку до крокв або рейок.

З’єднувачі жолобів – дозволяють з’єднувати жолоби по прямій лінії. Найчастіше комплектуються прокладками з EPDM.

З’єднувачі Даунпайп – відводи, трійники, переходи, муфти. Відводи дозволяють змінювати напрямок ринви (вони дозволяють адаптувати окремі елементи водостічної системи до різних форм даху і карниза будівлі), трійники дозволяють використовувати додаткове обладнання для водостічних труб і відведення дощової води для збору її в спеціальний резервуар, а муфти використовуються для сполучної водостічної труби.

Хомути – використовуються для кріплення водостічних труб до стін будівлі, також вони компенсують розширення водостічної системи.

Елементи, що доповнюють водостічну систему

  • Ланцюги – оцинкована сталь або пластик. Їх встановлюють замість дренажних труб – по ним вода стікає в дренажний колодязь.
  • Кришка (нижня) – завершальний елемент водостічної системи, закриває жолоб і запобігає витікання води з ринви.
  • Збірник дощової води – ринву, який використовується для зливу дощової води з метою її збору в спеціальний резервуар. Зібрану воду можна використовувати, наприклад, для поливу садів.
  • Сітчасті фільтри пластикові – монтуються в зливній воронці. Їх завдання – утримувати забруднення – вони гарантують, що дренажні труби залишаються вільними.
  • Ревізія – полегшує очищення і огляд зливної труби.

На що звертати увагу при покупці водостічної системи

Крім вибору необхідних елементів, при покупці водостічної системи необхідно звертати увагу на якість виготовлення (в тому числі точність компонентів) і стійкість до зовнішніх чинників, тобто погодних умов і механічних пошкоджень. Важливо уважно ознайомитися з гарантією. Зазвичай виробники сталевих водостоків надають гарантію на 30-35 років, на ринви з ПВХ цей термін коротше і складає 10-15 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *