Британці створять ударні прибережні кораблі

Міністерство оборони Великобританії виділив кошти на розробку проекту прибережного ударного корабля (Littoral Strike Ship, LSS). Про це заявив британський міністр оборони Гевін Вільямсон під час виступу в Королівському об’єднаному інституті оборонних досліджень. В цілому за новим проектом планується побудувати і включити до складу флоту два корабля. Як зазначає The Drive, за основу для них можуть взяти вже побудовані комерційні контейнеровози, завдяки чому будівля кораблів обійдеться значно дешевше.

За словами Вільямсона, нові ударні кораблі покликані посилити вплив Великобританії в світовому океані. Вони повинні скласти основу двох прибережних ударних груп, в які також будуть включені кораблі ескорту і постачання. Прибережні ударні кораблі можна буде використовувати для підтримки морської піхоти. У міністерстві оборони Великобританії вважають, що в зону відповідальності однієї ударної групи буде входити Індо-Тихоокеанський регіон на схід від Суеца, а другий – Середземномор’ї, Атлантика і Прибалтика.

Подробиці про перспективні ударних кораблях Вільямсон не розкрив. Представлене їм зображення перспективного корабля зовні нагадує спеціальний корабель бойової підтримки «Оушен Трейдер», який використовується Силами спеціальних операцій США. Цей корабель був перероблений з Ролкер «Крейгсайд», перш належав датської компанії Maersk Line, яка займається морськими контейнерними перевезеннями. Водотоннажність «Оушен Трейдера» становить 30 тисяч тонн при довжині 193 метра і шириною 26 метрів.

Автономність корабля становить 45 діб; до складу його екіпажу входять 45 осіб. «Оушен Трейдер» обладнаний вертолітними майданчиками, на які можуть сідати всі типи вертольотів Сил спеціальних операцій США, а також чотирма ангарами для невеликих літальних апаратів.

В липні минулого року Гевін Вільямсон на авіасалоні в Фарнборо представив концепцію перспективного британського винищувача Tempest, який буде використовуватися військовими нарівні з американськими F-35 Lightning II і європейськими Eurofighter Typhoon. Новий бойовий літак планується прийняти на озброєння в середини 2030-х років. Він буде виконаний високопланом за схемою «бесхвостка» з двома відхиленими в сторони колами. Літак буде двохрухових з повітрозабірниками, розташованими по сторонам фюзеляжу під крилом.

В конструкції Tempest планується широко використовувати технології малопомітності. За словами Вільямсона, новий бойовий літак буде виконаний опціонально пілотованим – він зможе виконувати польоти під управлінням льотчика або в повністю автономному режимі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *