DCB_ASSOCIATION (SMS) – що це означає?

Багато людей недарма бояться, що хакери та хакери потраплять на їхні телефони, а точніше – гроші на їхній рахунок або прикріплені до них банківські картки.

Якщо ви отримали SMS від DCB_ASSOCIATION, власник хоче знати, чому.

У статті ми розповімо вам про те, що означає цей смс і яке його призначення.

Одразу потрібно вказати, що дані SMS не вхідні, а вихідні, що лише нагріває паніку, оскільки власник нічого не надіслав.

Що це за повідомлення?

DCB_Association – це підтвердження прив’язки вашого номера телефону до облікового запису Play Store. Абревіатура означає пряме виставлення рахунку через оператора і перекладається як “прямий спосіб оплати квитка (вмісту)”. SMS – це повідомлення про підтвердження і надсилається один раз, під час покупки на ринку.

Якщо з вашого телефону SMS надсилається на номер типу 6105 або +79685310009, а текст повідомлення виглядає приблизно як DCB_ASSOCIATION: P10912234535445d45f86d27, оператор Play Line був визначений в магазині Play як спосіб оплати, і вам надається можливість купувати вміст за допомогою облікового запису мобільного телефону. Залежно від оператора, додатковий код може бути різним, наприклад Y3890K.

Чи є плата за це?

На ринку Google Play під час першої реєстрації можна списати з рахунку площею 60 рублів (1 долар за курсом). Таке зняття є чеком, і сума буде повернена під час першої покупки. Крім того, плату за відправку SMS можна скасувати. Що стосується описів з боку оператора – тут все залежить від тарифів. Білінг Білін безкоштовно оплачувати покупки в Play Store.

Відгуки користувачів про надсилання DCB_ASSOCIATION

Ця послуга багатьом не відома, саме тому ви можете знайти величезну кількість питань на тему таких повідомлень в мережі. У більшості випадків SMS викликає паніку, яка настільки велика, що не кожен підписник помічає, що він був надісланий, але не отриманий.

Отримавши відповіді, багато хто заспокоюється, адже такий SMS ще не вказує на дію шахраїв чи злому, і в більшості випадків передплатники пам’ятають, що намагалися здійснити покупку.

Чи є причина паніки?

Відповідь на це питання насправді неоднозначна. Якщо користувач пам’ятає, що відвідував магазин вмісту для Android і намагався зробити покупку, то вам не слід боятися повідомлення. Для більшої впевненості рекомендується перевірити список платних підписок в обліковому записі Play Store, щоб запобігти майбутнім списанням.

Подібне SMS можна спостерігати, коли недосвідчений користувач чи дитина використовував гаджет. Від покупки, на жаль, я не можу відмовитись, але не зайвим буде перевірити відсутність платних підписок.

Інша справа, коли користувач не виконував жодних дій і навіть не відвідував магазин. Це привід підозрювати грабіжників у тому, що відбувається. У групу ризику входять власники пристроїв з укоріненими правами, а також смартфони, для яких додатки встановлювалися не з Play Store, а завантажуючи інсталятор з різних сайтів. Як правило, кіберзлочинці витрачають усі гроші з рахунку на покупки не самого контенту, а ігрової валюти в різних іграх з подальшим переданням «придбаного багатства» собі або клієнту.

Якщо ваш телефон зламаний, що робити ?

Рекомендовано зробити наступні дії.

 1. Витягніть сім-карту.
 2. Завантажте антивірус з Play Store та перевірте систему. Ви можете по черзі спробувати різні – виберіть великий AVG, Kaspersky, ESET, Dr.Web тощо.
 3. Від’єднайте номер картки та номер телефону від способів оплати в магазині. Про це нижче.
 4. Скидання – повернення до заводських налаштувань.
 5. Замініть паролі з важливих облікових записів – Google, мобільний банкінг.
 6. Змінення паролів соціальних мереж та електронної пошти.
 7. Не забудьте перевірити вміст поштової скриньки. Зверніть увагу на реєстрацію в соціальних мережах, яку ви не здійснили. Перевірте кошик для сміття та спам.
 8. Встановлюючи програмне забезпечення після скидання, відмовтеся від завантаження програм з Інтернету, довіряючи Play Store.
 9. Не рекомендується отримувати root-права в перші місяці. А в Android від 7.0 з цим взагалі можуть бути проблеми.
 10. Перевірте оплачені підписки в обліковому записі Play Store та в особистому обліковому записі на веб-сайті мобільного оператора.
 11. Радимо перевірити інші пристрої, а також ПК або ноутбук.

Як відв’язати способи оплати в Play Store?

 1. Відкрийте магазин, перейдіть до меню облікового запису, виберіть пункт «Рахунок».
 2. Перейдіть до розділу “Способи оплати” та виберіть “Інші налаштування”.
 3. Після цього вам запропонують зайти на сайт, де вам потрібно буде видалити дані.

Підсумок

Тепер ви знаєте, які повідомлення DCB_ASSOCIATION з’являються на телефоні. Варто зазначити, що ця тестова функція є корисною, зручною та полегшує покупку на Play Market. У той же час, ви повинні бути більш обережними, даючи телефон незнайомцям чи дітям. Зазвичай пошук верифікаційного SMS з кодом не становить загрози, але за умови, що його ініціював власник. В іншому випадку потрібно вжити заходів щодо захисту особистої інформації та грошей на рахунку – ніхто не застрахований від злому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *