Експерти назвали несподівані властивості перцю чилі

Вживання пекучого перцю може використовуватися в лікуванні діабету і коліту, як встановили вчені.

Про це пише Телеграф.

Діабет першого типу є невиліковним спадковим розладом, але гострий перчик чилі, як з’ясовується, здатний допомогти його жертвам та навіть лягти в основу створення нових методів лікування коліту. При вживанні перцю в організмі людини виробляється компонент, який вступає в контакт з рецептором шлунка, тим самим заспокоюючи кишечник.

Дослідники з Університету Коннектикуту годували лабораторних мишей з діабетом перцями чилі. Виявилося, що цей продукт зменшував рівень кишкових запалень, а в деяких випадках навіть звертав назад симптоми діабету першого типу.

Перець вступав в контакт з рецептором TRPV1, який міститься в кишечнику, стравоході і підшлунковій залозі. Після цього в організмі вироблявся ендогенний канабіноїдних нейротрансмиттер під назвою анандамід, змушував імунну систему мишей заспокоюватися за рахунок зниження запалень. Той же ефект досягався і при вживанні безпосередньо анандаміда. Зниження запальних процесів підшлункової залози допомагає в лікуванні діабету, так як цей орган відповідає за вироблення інсуліну і рівень цукру в крові. У жертв діабету відзначається надлишок цукру, а їх підшлункова залоза не здатна його регулювати.

Результати даного дослідження також піднімають нові питання про зв’язок імунної системи, кишечника і мозку. Поки вчені все ще проводять експерименти з мишами, щоб з’ясувати, чи може анандамід лікувати розлади кишечника начебто коліту.

Між тим, генетики мають намір зробити з помідорів перець чилі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *