Главу НАБУ Ситника викрили в елітному відпочинку за чужий рахунок, – ЗМІ

Навколо голови Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника розгорається неабиякий скандал. Як з’ясували журналісти «Фр аз и», радник члена правління фінансово-консалтингової компанії «Авангард» Микола Надейка на допиті розповів, як оплачує відпочинок Ситника в елітному котеджному готелі.

За інформацією «Обозревателя», Надейка нібито оплачує відпочинок Ситнику безоплатно, з дружніх спонукань. «Нічого йому не повинен і не зобов’язаний перед ним. Він належить до таких товаришів, яким відмовити в силу своїх життєвих принципів я не можу », – заявив він.

При цьому глава НАБУ в період з 2017-2019 рр в цьому готелі відпочиває вже вп’яте. І за кожен вікенд було заплачено в середньому близько 100 тисяч гривень.

Надейка повністю брав на себе оплату, видаючи гроші не тільки на проживання, а й на їжу, а також дорогі розваги. Посередником між Ситником і Надейка виступав дядько останнього, Микола Клевак, який виконував будь-які прохання Ситника, замовляючи продукти і плануючи йому розваги, домовлявся з персоналом готелю про додаткового обслуговування важливого гостя.

Харчувався Ситник добре, на стіл подавали різноманітні сири, ковбаси, солодощі, а також елітний алкоголь – коньяк Hennessy, віскі Chivas Regal, горілку Grey Goose. При цьому, як зазначає видання, все делікатеси поставлялися в обхід офіційної кухні – їх привозили з-за меж готелю, щоб не залишилося відповідних чеків.

Додамо також, що в останній раз під час відпочинку були розбиті два квадроцикла марки Bagi BRP 1000 . Кожен коштує близько 8,5 тисяч доларів, а за їх ремонт довелося викласти ще близько чотирьох тисяч уе.

Відпочиває сімейство Ситника в Рівненській області в затишному мисливському угідді «Поліське-Сарни». Володіє угіддям Юркевич Олександр Романович, колишній помічник народного депутата України 4 і 6 скликань Шершуна Миколи Харитоновича (Блок Литвина), колишнього глави Держкомітету лесхозяйства України.

В розпорядженні ЗМІ опинився документ допиту Миколи Надейка. При цьому ким, де і коли проводився допит видання не вказує.

Варто відзначити, що кілька днів тому Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявляв, що Ситник не заплатив за відпочинок в одному із закладів у Рівненській області. Це стало відомо з письмового заяви працівників закладу, де відпочивав глава НАБУ, і сума, за словами Луценка, була досить великою.

Тоді ж він заявив, що якщо у Ситника не буде якихось то документальних спростувань цієї інформації, вона надійде в Міністерство внутрішніх справ для підготовки проти нього протоколу про корупцію.

Як повідомляла «Фр аз а», в січні 2018 року стало відомо, що президент України Петро Порошенко зі своїми близькими Новий рік зустрів на Мальдівах.

За підрахунками журналістів, це коштувало йому як мінімум $ 500 тис. При цьому журналісти стверджують, що на літаку бізнес-класу Falcon 7X, яким Порошенко нібито скористався для поїздки на Мальдіви, були зареєстровані наступні люди: Віра Лазарева, Іван Дегтерев, Євгенія Сафонова, Олександр Сичніков, Катерина Боєва , Віталій Кокорін, Олена Сенченко, Ольга Герасименко.

Сам Порошенко пізніше заявив, що всі кошти, витрачені на літак і готель, він задекларував.

Нагадаємо також, що на початку січня 2018 року стало відомо, що сім’я Генпрокурора Юрія Луценко про та нардепа Ірини Луценко отримала від старшого сина Олександра подарунок в негрошовій формі на суму 170 тисяч гривень.

В кінці місяця Луценко повідомив, що в якості подарунка він отримав від сина поїздку на відпочинок всією сім’єю. Але не уточнив, куди саме.

30 січня він підтвердив інформацію про відпочинок на Сейшелах, підкресливши, що під час відпочинку на островах «ніяких надмірностей там не було» і пообіцявши задекларувати всі витрати. «Всі кошти, які ми заплатили за перебування, будуть вказані в наступній декларації. Я вказав у декларації подарунок сина, який займається бізнесом, який надав нам кошти для оплати цього семиденного відпочинку. Решту коштів, які ми витратили там на інші потреби, також будуть вказані в нашій декларації приблизно в березні-квітні », – пояснив Луценко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *