Грандіозну виставку Рафаеля обіцяють відновити в Римі

Головна подія року Рафаеля – виставка генія епохи Відродження в Скудерії дель Квірінале в Римі відкрилася 5 березня і, пропрацювавши всього три дні, була закрита через пандемію коронавируса задовго до офіційної дати завершення, 2 червня. За три дні на ній побувало 6 тис. Чоловік, і вже було куплено 77 тис. Квитків. Тепер постало питання, відшкодовувати їх вартість або продовжити термін дії.

Як написала італійська газета La Repubblica, організатори виставки працюють над можливістю її продовження. У 500-у річницю від дня смерті Рафаеля, 6 квітня, президент Італії Серджо Маттарелла сказав: «Ми сподіваємося, що виставка відкриє свої двері якомога швидше, щоб дух Ренесансу, яким перейнято неповторне мистецтво Рафаеля, дав би енергію для перезапуску Італії та Європи ».

Маріо де Сімоне, президент компанії Ales, що займалася організацією виставки, розповів, що вони сподівалися знову відкритися якомога швидше, однак кураторам необхідно було зв’язатися з великим числом іноземних музеїв, які надали експонати, для офіц іального продовження терміну їх показу. «Однак ми зустріли почуття солідарності з боку усіх італійських та іноземних установ щодо проекту в Скудерії дель Квірінале», – додав він. Повідомляється, що відкриття виставки можливо після 6 червня.

Ситуація полегшується тим, що виставка просто була законсервована – експонати не встигли роз’їхатися «по домівках» з Італії, в тому числі з-за припинення авіасполучення. Співробітники Скудерії дель Квірінале підкреслюють, що графіка, яка має свої особливості експонування, була негайно знято зі стін і поміщена в темне зберігання, що дозволить повісити її знову, коли виставка відкриється.

Двісті творів Рафаеля для показу в Скудерії дель Квірінале надали Галерея Уффіці, Музеї Ватикану, музей Каподімонте і Національний археологічний музей в Неаполі, Лувр, Прадо, Альбертіна, Національна галерея і Королівська колекція в Лондоні, музей Ашмола в Оксфорді, Національна художня галерея в Вашингтоні і інші музеї.

Джерело: theartnewspaper.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *