Інженери навчили робота кататися на ковзанах

Швейцарські інженери навчили чотириногого робота Skaterbot їздити на ковзанах по льоду.

Він самостійно навчається за необхідне рухам і може адаптуватися до пристосувань на його ногах, будь то колеса або ковзани, пише ETH Zurich .

у 2018 році група інженерів під керівництвом Стеліана Корос з Швейцарської вищої технічної школи Цюріха представила програмне забезпечення, яке дозволяє в напівавтоматичному режимі створювати ходячих роботів, модифікувати їх структуру та створювати для них оптимальний набір рухів для максимально ефективного пересування.

Завдяки тому, що програма самостійно розробляє оптимальні руху для заданої конструкції робота і його траєкторії, інженерам вдалося створити роботів різної конструкції і способу пересування, зокрема ходячих роботів з активними і пасивними колесами на кінцях ніг.

Нещодавно інженери вирішили використовувати цю особливість, щоб навчити робота пересуватися в нових для нього умовах. Замість коліс розробники закріпили на кінцях ніг робота леза ковзанів. Після навчання робот зміг адаптуватися до нових умов і виробив пересування, при якому його ноги постійно повертають вправо і вліво, створюючи хвилеподібні рухи. Завдяки їм робот може рухатися вперед і навіть повертати в потрібну сторону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *