Кілька слушних порад по холодильниках та іншої побутової техніки

Будь-яка, навіть найпростіша, побутова техніка вимагає мінімальної кваліфікації її користувача. Праска, електрочайник, не кажучи про більш складні речі, типу холодильника або пральної машини – можуть раптово вийти з ладу.

«Я щось натиснула – і все згасло»

Порада перша – дуже рекомендується вивчити фізику процесу (процесів) , що відбуваються у вашій посудомийній, кофеварочного або стирає машині. Хоча б на мінімальному рівні.

Звичайно, можна купити фреон 134а, викликати майстра і ваш холодильник буде як новий. Але чому ваша побутова техніка перестала працювати, в більшості випадків залежить тільки від вас. Від правильного догляду за нею, профілактики і т.п.

Візьмемо, наприклад, холодильник

На побутовому рівні він працює так – включила, він «наздогнав температуру», закинула продукти, користуюся, через рік розморозила (в кращому випадку), помила, включила знову, помацала випарники – ок, працює. Але чомусь перестав морозити і холодити, лічильник мотається, ефекту немає.

Порада друга – дуже уважно вивчайте інструкції ваших побутових приладів. Як правило, там описуються багато корисних речей.

Як це працює

Дуже слушні поради по роботі холодильника наші експерти знайшли в компанії «Майстер Плюс». У них дуже крутий відеоблог (за 2 місяці – 400K переглядів на YouTube ролика по темі компресорів).

Отже. Як з’ясувалося, сучасні холодильники оснащуються двома видами компресорів.

звичайний, назвемо його так (електромотор, який створює тиск в системі, а це тиск змушує фреон переміщатися по циклу); інверторний (всі – те ж саме, але набагато розумніше, і тому – економніше).

Якщо перший може працювати просто від мережі, включаючись / вимикаючись по команді температурного датчика, то другий – більш «інтелектуальний», тому що працює під вашим чуйним керівництвом.

Для роботи інвенторну компресора необхідна плата управління. Це така штука, яка спочатку перетворює змінний струм, взятий з вашої розетки, в постійний, а потім – знову в змінний, але вже з іншими параметрами, які необхідні і які задали саме ви, налаштовуючи режими холодильника.

Такі функції дозволяють працювати мотору більш економічно, і більш точно управляти температурою в камерах.

Якщо ще простіше – уявіть, що в одному випадку двигун вашого авто працює на максимальних обертах, маючи всього дві передачі – «перша» і «нейтралка», у другому – АКП – максимально точ про витримує ті обороти, які необхідні в даний момент.

Ще одна важлива відмінність

Критично важливо, на якому хладагенте (фреоні) працює ваш холодильник. Сучасні працюють на ізобутані (фреон R-600a), ті, що «старші» – на r134a, а зовсім древні – на фреоні r12.

В будь-якому випадку тип хладогенту вказано на наклейці компресора вашого холодильника:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *