Мінімалка в 10 тис. Грн і соцпакет: проект «Дороги і робота»

За підрахунками Офісу підтримки реформ (працює при Укравтодорі), для реалізації всіх проектів з будівництва і ремонту доріг в цьому році (а це 6500 км, дороги як державного, так і місцевого значення) потрібно буде залучити близько 38 тис. Працівників. За словами Олександра Кубракова, глави Укравтодору, галузь зараз переживає кадровий голод, який буде посилюватися з кожним місяцем дорожніх робіт.

Щоб вирішити цю проблему, Укравтодор, Офіс президента і Кабмін представили спільний проект під назвою «Дороги і робота». Формально це онлайн-ресурс, на якому оптимізований пошук вакансій від підрядчиків, що займаються будівництвом українських доріг. Крім того, сайт надає інформаційну підтримку (досвід роботи і перекваліфікація) тим, хто розраховує знайти роботу в цій сфері.

Але реалізація проекту полягає не тільки в створенні сайту. Між Укравтодором, Профспілкою автомобілістів і дорожників і великими представниками бізнесу був підписаний Меморандум, в тексті якого позначені мінімальні вимоги до тих, хто буде працювати в приватних компаніях. Вхідний поріг заробітної плати (для працівника без досвіду) встановлено на рівні в 9670 грн (вже після сплати податків), обов’язковими є медична страховка і соцпакет. Середня ж зарплата в галузі, за даними Укравтодору, становить зараз 16 500 грн. Потрібно відзначити також, що можливість підписати Меморандум залишається відкритою, і Укравтодор закликає всіх гравців на ринку (дорожні компанії, постачальників, субпідрядників) зробити це.

Крім того, за словами Кубракова, будівництво доріг вже в цьому році може забезпечити не тільки 38 тис. вже згаданих робочих місць в галузі, а й створити близько 120 тис. місць в суміжних сферах діяльності. Так, поліпшення дорожньо інфраструктури позитивно впливає на розвиток сфер ремонту техніки і виробництва будівельних матеріалів, обслуговування (готелі, кафе, ресторани), транспортування (доставка людей і матеріалів).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *