NASA знайшла другий масивний кратер під льодом Гренландії

Вчені з NASA оголосили про виявлення ще одного потужного ударного кратера під крижаним покривом Гренландії.

Про це повідомляє Naked Science.

“Новий об’єкт має ширину близько 36 кілометрів і, як і попередній кратер, ще погано вивчений “, – йдеться в повідомленні.

Джо МакГрегор, гляциолог з Центру космічних польотів NASA імені Годдарда в Грінбелті керував дослідницькою групою, яка відкрила другий кратер під льодом Гренландії. Перший кратер співробітники Копенгагенського університету виявили в Гренландії за допомогою спеціального радара, здатного вловлювати радіохвилі, які пройшли крізь лід і відображені твердою поверхнею острова. В ході дослідження вдалося виявити перш невідомий ударний кратер, прихований під льодовиком Гайавата а північному заході Гренландії. Його діаметр склав 31 кілометр – залишити його міг метеорит розмірами близько півтора кілометра.

Перша знахідка вважалася унікальною в силу ряду особливостей. На додаток до разюче круглій формі кратера і особливостям піднесення обода і центральної насипу вчені виявили велику кількість мінералів. Новий кратер не має аналогічного сліду корисних копалин і, як вважають фахівці, був результатом метеорита – це підтверджується 11 різними програмами дистанційного зондування. Ці дані показують значну вм’ятину на поверхні Землі, в 183 кілометрах на південний схід від місця розташування першого кратера. Він менш круглий, ніж Гайавата, але вчені відзначають схожість відмінних країв і внутрішніх піків кратерів.

Незважаючи на схожість двох об’єктів, вчені вважають, що навіть якщо вони утворилися в результаті удару метеоритів по Землі , вони, ймовірно, були створені окремо один від одного. Команда вважає, що недавно виявлена ​​структура сформувалася не раніше 100 тисяч років тому, в той час як верхня планка Гайавати – приблизно 11,7 тисячі років тому.

Обидва ударних кратера ще будуть вивчати фахівці, перш ніж вони зможуть щось розповісти про історію падіння метеоритів на Землю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *