Новинський і московські попи потрапили в черговий конфуз

Триває вояж московського митрополита Антонія Паканича і компанії по Помісним Церквам світу. До складу компанії вже традиційно увійшов протоієрей Микола Данилевич і головний спонсор РПЦвУ – депутат Вадим Новинський, пише на своїй сторінці в Facebook «Духовний фронт України».

На цей раз вони опинилися в Грузії. Про результати зустрічі повідомив протоієрей Микола Данилевич. На його думку, всі помісні церкви підтримують їх РПЦвУ. Також головний спікер так званої «УПЦ МП» зазначив, що Святіший Патріарх Ілля передавав уклін митрополиту Онуфрій і висловив йому свою підтримку. Такі міркування отця Миколая опублікувало горезвісне відомство Вадима Новинського – СПЖ.

На офіційному ж сайті Грузинської Православної Церкви про це ні слова. Офіційне джерело Грузинської Церкви лише повідомив, що 20 лютого відбулася неофіційна зустріч Патріарха Ілії Другого з представниками Московського Патріархату, метою якої було ознайомити Грузинського Патріарха з ситуацією в Україні і висловити свою позицію.

Також «жертви українських гонінь» переконували Патріарха, пов’язаних з отриманням ПЦУ Томосу про автокефалію, виникають конфлікти між віруючими і духовенством. За результатами зустрічі Патріарх Ілія Другий висловив свою стурбованість ситуацією і закликав до молитви за подолання проблем і єдність християн.

Звідки отець Миколай взяв інформацію про підтримку їх Церкви невідомо. Напевно, офіційні рупори РПЦвУ традиційно видають бажане за дійсне і живуть в своєму вигаданому світі. Останнє підтверджується словами отця Миколая про те, що нібито навряд яка Церква розірве спілкування «з ними».

Після такого меседжу варто нагадати отцю Миколаю, що жодна Помісна Церква, включаючи Константинополь не розривала спілкування «з ними», а саме вони самі розривають це спілкування з іншими Церквами. Що ж можемо констатувати, що і в цей раз вояж «канонічної бригади жертв гонінь» не пройшов без ексцесів.

Нагадаємо, що попередня поїзда Антонія і Ко в Болгарію дещо зіпсувала імідж митрополита Антонія, який співслужив єпископам Вселенської Патріархії. Тим самим порушивши «канони» власної Церкви. Що ж чекаємо наступної поїздки.

«Духовний фронт України»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *