Пінчук шантажує Зеленського, вимагаючи для себе пільг на електроенергію, – ЗМІ

Промислова компанія «Інтерпайп» олігарха Віктора Пінчука звернулася до президента України Володимиру Зеленському в якому розкритикувала Кабінет міністрів і Нацкомісію з питань регулювання енергетики і компослуг (НКРЕКУ), які відмовилися від політики адміністративного заниження ціни електроенергії для промислових споживачів, повідомляє «Антикор».

зокрема, наводиться приклад рішень, які дозволили державному НАЕК «Енергоатом» більшу частину електроенергії продавати за ринковими цінами, а ДП «Гарантований покупець», який накопичив 5 млрд грн боргу перед «Енергоатомом», продавати ее не по 10 коп. кВт год, а за ринковою ціною.

Також, «Інтерпайп» виступив із засудженням рішення НКРЕКУ про заборону імпорт е / е з Росії і Білорусі на якому наполягав особисто президент.

«В середині квітня НЕК “Укренерго” обмежила базове навантаження атомних електростанцій (АЕС) на користь виробництва дорожчої електроенергії на вітрових, сонячних і теплових електростанціях (ВЕС, СЕС і ТЕС) », – стверджують в компанії Пінчука.

Раніше Міністерство енергетики та охорони навколишнього середовища заявило , що зміна енергетичного балансу підприємс Івела до паритетного зниження всієї генерації.

«Енергоатом» підтримав рішення по оновленню енергобалансу, а головний диспечер НЕК «Укренерго» Віталій Зайченко заявив, що частка атома в останні дні досягала 80%, що є критичною передаварійній ситуацією.

В початку квітня «Інтерпайп» уже робив заяву про зростання цін на ринку електроенергії.

Експерти Всеукраїнської енергетичної асамблеї назвали аргументи компанії «Інтерпайп» маніпулятивними.

на думку ЗЕА, метою таких заяв є примус править льства і Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), до лобіювання комерційних інтересів за рахунок введення неринкових механізмів в енергетиці, яка і так страждає від надмірного адміністративного втручання.

В ЗЕА нагадали, що подібним чином феросплавні заводи влітку 2019 року судовим і медіа-тиском на владу і НКРЕКУ домоглися прийняття рішень про перерозподіл видатків з НЕК «Укренерго» на ДП «Гарантований покупець» і відповідно на нА ЕК «Енергоатом», що призвело до викривлення на ринку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *