Рада не повірила результатами виборів в Білорусі

Верховна Рада України вважає, що президентські вибори в Білорусі не були ні вільними, ні чесними. Саме така заява була прийнята парламентом під час пленарного засідання сьогодні, 15 вересня.

Відзначається, що за постанову проголосували 228 народних депутатів.

В заяві парламент відзначає, що вибори пройшли в умовах повної відсутності змагальності між кандидатами, вільних ЗМІ, а також авторитетних спостерігачів від міжнародних організацій, таких як ОБСЄ та Рада Європи.

«Вибори президента Білорусі пройшли з істотними порушеннями, численними відмовами в реєстрації кандидатів, непрозорим підрахунком голосів виборців. Ми вважаємо неприпустимим залякування опонентів, їх укладення, створення перешкод незалежним національним спостерігачам на виборчих дільницях », – йдеться в заяві.

В ВР вважають неприпустимим порушення права виборців на вільне волевиявлення, а також повний контроль влади над Центральною виборчою комісією Білорусі. [19659002] «Все це дає підстави вважати, що офіційно оприлюднені результати виборів президента РБ не відображають реальне волевиявлення білоруських громадян. Ми засуджуємо застосування надмірної сили і жорстокості з боку правоохоронних органів Білорусі », – зазначено в заяві.

Крім того, нардепи приєдналися до оцінок Європейського союзу з приводу недемократичного характеру президентських виборів в Білорусі і підтримали введення санкцій щодо відповідальних за фальсифікацію результатів виборів і застосування насильства проти протестуючих.

Рада також вимагає звільнення всіх без винятку затриманих, в тому числі українців.

«Ми рішуче засуджуємо і вважаємо неприйнятним незаконні затримання українських громадян. Ми будемо всіма законними засобами захищати їх права та інтереси », – відзначили в Раді.

При цьому нардепи наголосили, що Україна поважає суверенітет Білорусі, підтримує її незалежність і дотримується принципу невтручання у внутрішні справи.

Також депутати обурилися тим, що РБ має намір залучити РФ для врегулювання ситуації.

Раніше в Раді народний депутат України від фракції «Голос» Соломія Бобровська закликала білорусів продовжувати протести і не боятися Майдану.

Також нардеп від фракції «Європейська солідарність» Олексій Гончаренко повідомив, що у Верховній Раді України мають намір зареєструвати постанову про невизнання президентських виборів в Республіці Білорусь.

В той же час нардепи, більшість з яких представляють партію «Слуга народу», поширюють звернення на підтримку «свободи білоруського народу обирати представницькі органи влади, включаючи президента, демократичною правовою способом». При цьому партія екс-президента Петра Порошенка «Європейська солідарність» закликала не дати «російському агресору» шансу в Білорусі. У політсилі заявили, що владі Білорусі потрібно утриматися від насильницьких дій і застосування сили. Крім того, нардеп від партії «Слуга народу» Євген Шевченко привітав президента Республіки Білорусь з перемогою на минулих виборах, що викликало обурення його колеги по фракції Єлизавети Богуцької. Вона назвала реакцію депутата «п * здец».

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський вважає, що лідер Білорусі Олександр Лукашенко повинен погодитися на перевибори, щоб довести свою перемогу.

До цього Міністерство закордонних справ України засудило насильство під час протестів в Білорусі і закликало владу РБ звільнити затриманих протестувальників.

Раніше повідомлялося, що міністри закордонних справ країн Люблінського трикутника оприлюднили заяву з приводу ситуації, викликаної невдоволенням громадян результатами президентських виборів в Білорусі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *