Росія і Китай небезпечно просунулися в сфері штучного інтелекту – глава Пентагону

Росія і Китай досягли успіхів в області штучного інтелекту. Вони використовують такі досягнення з метою розширення свого впливу за кордоном і посилення контролю над своїми товариствами, заявив міністр оборони США Марк Еспер.

Глава Пентагону виступив зі своєю заявою на симпозіумі, організованому Об’єднаним центром штучного інтелекту, повідомляє «Голос Америки». [19659002] Еспер зокрема зазначив, що президент Росії Володимир Путін раніше заявляв, що країна, яка стане лідером в сфері штучного інтелекту, буде правити світом, і що Росія збільшила інвестиції в розвиток технологій. [19659002] «Його намір полягає в тому, щоб використовувати будь-яку можливу перевагу для розширення впливу Росії і урізання суверенітету інших», – заявив Еспер. За його словами, Росія використовувала складну і добре скоординовану комбінацію безпілотників, кібератак і артобстрілів, щоб завдати серйозної шкоди українським силам, коли вона вторглася в цю країну.

«Після цього Москва оголосила про розробку автономних систем на базі штучного інтелекту для наземних транспортних коштів, літаків, атомних підводних човнів, а також систем командування і управління. Ми очікуємо, що вони використовують ці можливості в майбутніх зонах бойових дій », – зауважив глава Пентагону.

На думку міністра, штучний інтелект здатний змінити картину на поле бою, і країна, яка перша почне його застосовувати, матиме величезні переваги перед конкурентами.

«На відміну від сучасного спорядження або платформ наступного покоління, штучний інтелект утворює власну лігу і має потенціал змінити практично кожен аспект бойових дій – від допоміжних структур до передової. Ось чому ми не можемо дозволити собі поступитися висоту ревізіоністським державам, які хочуть обійти, порушити або переробити міжнародні правила і норми в свою користь і на шкоду іншим », – сказав Еспер.

Він також вказав, що Народно-визвольна армія Китаю бачить в штучному інтелекті проривних технологію, яка дозволить найбільшою армії на землі створити недороге автономне зброю дальнього радіусу дії для протистояння американським звичайних озброєнь, використовуваним для проектування військової могутності.

«в даний момент китайські виробники зброї продають автономні безпілотники, які, як вони заявляють, можуть наносити летальні, точкові удари. Тим часом китайський уряд займається розробкою стелс-безпілотників нового покоління, які вони готуються експортувати за кордон », – повідомив Еспер.

Наопнім, раніше Еспер заявив про те, що Китай готовий експортувати технології цифрової стеження за населенням, які вже активно впроваджує у себе.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *