Росія роками розпродає зброю за «безкоштовно»

В той час як російські ура-патріоти радіють черговим повідомленнями в ЗМІ про мегаугоди на мільярди доларів про постачання зброї за кордон, на ділі, як я завжди і писав, все не так райдужно для російського ВПК.

Справа в тому, що займаючи друге місце в світі з продажу зброї, Росія займає і провідне місце серед країн, які за свою зброю не отримують оплату в строк або взагалі її не отримують в принципі! [19659002] Так, стало відомо, що за станом на 2018 рік дебіторська заборгованість на балансі “Рособоронекспорту”, перевищила $ 13 млрд!

дебіторська заборгованість – це борги за поставлені, але не оплачені озброєння. Причому з 2014 року, коли експорт російської зброї став одним з основних пропагандистських напрямків, і щороку повідомлялося, що він б’є рекорд за рекордом (хоча рекорд був встановлений в 2013 і паче не побивався), заборгованість зросла на $ 7,1 млрд. [19659002] Ситуація така, що Росія нерідко видає країнам-покупцям зброї кредити, тобто, ті купують у неї зброю за російські гроші, а потім виплати по кредитах припиняються. Майбутнє таких контрактів – списання. Чай таких прикладів безліч, Россіюшка – щедра душа!

Також частина оплати зависла у вигляді транзакцій через санкції, будучи замороженими на рахунках і про них теж можна сміливо забути. Або пам’ятати до моменту зняття санкцій, тобто коли повернуться до складу України окупований Крим і частина Донбасу.

В свою чергу, “Рособоронекспорт” заявляє, що це нормальне явище і в цьому немає нічого страшного. Правда з цим твердженням, швидше за все не погодяться підприємства ВПК РФ, загальний обсяг боргів, у яких вже більше 2 трильйонів рублів і скоро почнуть працювати виключно “за їжу”.

За прогнозом видання Jane’s до 2020-го року експорт російської зброї просяде на 17% щодо показника 2019 і не перевищить навіть 7 млрд доларів, склавши близько $ 6,85 млрд.

Так же очікується, що в 2020 році Росія поступиться друге місце серед найбільших експортерів зброї Франції.

Як то кажуть, санкції на благо і взагалі, вірною дорогою йдуть товариші, продаючи зброю за гарне “спасибі!”

Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко

Sprоtyv.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *