У Чернівцях запустили безконтактну систему оплати проїзду в електротранспорті

Сьогодні, 13 лютого 2019 року, Visa і Ощадбанк запустили в Чернівцях систему оплати проїзду в тролейбусах за допомогою безконтактних платіжних карт і NFC-пристроїв (включаючи смартфони з підтримкою Apple Pay і G Pay) на мобільних терміналах, повідомляє ITC.  На першому етапі реалізації проекту безконтактна оплата буде доступна на тролейбусному маршруті №2. Вже з березня мобільні термінали для оплати проїзду безконтактними платіжними засобами, NFC-пристроями з функцією безконтактних платежів і транспортної карткою будуть використовуватися на всьому комунальному транспорті.

Більшу частину з 120 терміналів отримають кондуктори міських тролейбусів. Додатково термінали для прийому безконтактних платежів буде встановлено в точках поповнення транспортних карт. Наступним кроком в реалізації проекту планується установка стаціонарних валідаторів в тролейбусах.

На думку учасників проекту, можливість безконтактної оплати в транспорті не тільки дозволить зробити цей процес більш комфортним для пасажирів, але і спростить облік виручки, дозволить точно визначити кількість перевезених пасажирів, в тому числі пільгової категорії, а також підвищить рівень безпеки та посприяє розвитку транспортної інфраструктури міста.

Реалізація інфраструктурного проекту стала можливою лагодаря спільним зусиллям Чернівецької міської ради та партнерів, які запустили безконтактні транспортні рішення в багатьох містах України: Ощадбанку, який виступив еквайєром проекту і емітентом картки чернівчанина; компанії Visa, яка забезпечила відповідну технічну готовність рішення і системного інтегратора ТОВ «Сімбол Транспорт».

На відміну від звичайної банківської платіжної картки, карта чернівчанина містить фотографію власника, ідентифікаційні дані, штрих-код і безконтактний чіп-модуль, який дозволяє проводити банківські операції та дає місту можливість реалізовувати соціальні програми для його жителів. Ця карта підтримує різні додатки, пов’язані з наданням та обліком заходів соціальної підтримки та інших інформаційних сервісів і послуг.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *