У Кабміні розповіли про пенсії в 2019 році: "є проблеми"

Представники Кабінету міністрів вже визначили суму, яку виділять на потреби літніх українців

Нещодавно уряд ухвалив бюджет Пенсійного фонду на 2019 рік. Чиновники з Мінсоцполітики відзвітували, скільки грошей виділять на пенсії з державного бюджету. Згідно з рішенням Кабміну, дохідну частину визначили в розмірі 398 178,1 млн гривень, а видаткову в 397 734,1 млн гривень.

Співробітники міністерства впевнені, що зазначеної суми вистачить на забезпечення всіх виплат, згідно із законодавством України. У список входять самі пенсії, а також різні підвищення і соціальні надбавки для пенсіонерів.

В той же час, дефіцит Пенсійного фонду в 2019 році досягне 168 млрд гривень. У Мінсоцполітики підкреслили, що прийнятий бюджет є збалансованим і дозволить покртіем брак коштів Пенсійного фонду.

А ось експерти вважають інакше, попереджаючи про небезпечну фінансової тенденції в Україні. Перший заступник глави Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні Анатолій Кінах повідомив журналістам, що Пенсійний фонд з року в рік лише збільшує свій дефіцит. Він нагадав: за минулий рік недостача склала 160 млрд гривень. Таким чином, дефіцит повинен збільшитися ще на 8 млрд гривень.

Анатолій Кінах не вірить, що в поточному році Кабміну вдасться поліпшити ситуацію. За його спостереженнями, заходи уряду, прийняті раніше, виявилися неефективними. Однак чиновники не планують змінювати економічну стратегію і ризикую погіршити становище Пенсійного фонду.

Раніше представник «реанімаційному пакету реформ» з питань пенсійної системи Галина Третякова розповіла про майбутнє підвищення пенсій в 2019 році. Уряд збирається проіндексувати виплати для 9 мільйонів українських пенсіонерів.

З 1 січня прожитковий мінімум піднявся на 62 грн. Саме таку надбавку отримають володарі мінімальних пенсій. 1 березня чиновники влаштують чергову індексація, враховуючи рівень інфляції. Вони обурив половину від показника зростання фонду зарплати в 2018 році і додадуть половину інфляції.

Експерт уточнила, що індексація буде проходити за формулою, прийнятою в жовтні 2017 року, тому підвищення торкнеться не всіх. Адже деякі пенсії перевищували цю формулу. «Тому у тих, у кого пенсія більше, ніж за формулою, навіть з індексацією, залишиться сьогоднішня величина пенсії». Варто відзначити, що за три роки до 2018 року середня зарплата становила 3894 гривні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *