У Нідерландах представили виставку «Гравюра в епоху Брейгеля» (фото)

Підготовлена ​​BOZAR спільно з Королівською бібліотекою в Брюсселі, виставка охоплює ціле століття нідерландської гравюри, що досягла в XVI столітті небаченого розквіту. Центром її був Антверпен, в той час один з найбагатших міст Європи.

Друкарі, проявляючи неабияку ділову хватку, орієнтували свою продукцію на найширше коло покупців. Теми теж були найрізноманітніші – релігійні, жанрові та алегоричні, сатира і карикатура і навіть пропаганда, прославляння дому Габсбургів. Найбільш популярними на початку століття були гравюри на теми Страстей Христових, житія Марії і святих, які вклеювалися в молитовники. Сама рання на виставці – «Мадонна з Немовлям в оточенні святих» (1520). Відомо й ім’я автора – Філіп ван Асхе, хоча більшість таких ранніх зразків були анонімними. Важливий вплив на місцевих майстрів надали італійці, Андреа Мантенья наприклад. Але головним тут був, без сумніву, Альбрехт Дюрер, який відвідав Нідерланди в 1520-1521 роках. Такі майстри, як Лука Лейденський, Ян Госссарт або Дірк Веллерт, очевидно орієнтувалися і на італійців, і на Дюрера, який підняв гравюру на рівень високого мистецтва.

Цьому сюжету – «Альбрехт Дюрер і перші художники-гравери» – на виставці присвячена окрема секція, в яку включений і знаменитий дюрерівського «Носоріг» (1515). Всього тут 14 розділів, серед яких такі, наприклад, як «Образ світу. Зародження пейзажу »,« Міські та селянські свята »,« Архітектура і орнамент »,« Слідом за Босхом ». Сам Брейгель, безсумнівно, найбільший нідерландський гравер епохи, який почав свою біографію художника як графік у середині 1540-х в Антверпені у Пітера Кука ван Альста, на виставці присутня епізодично. Королівська бібліотека в Брюсселі присвятить йому окрему виставку «Світ Брейгеля в чорно-білому кольорі» (відкривається 15 жовтня), де будуть представлені всі гравюри і частина малюнків майстра з її багатющою колекції.

[19659002]

Джерело: theartnewspaper.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *