У Німеччині стартував 69 Berlinale

В Берліні в четвер увечері стартував черговий Berlinale, один з найпрестижніших європейських фестивалів кіно.

Про це з німецької столиці повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Оголошую 69-й кінофестиваль у Берліні відкритим », – проголосив багаторічний директор фестивалю Дітер Козлик (для якого фестиваль стане 18 і останнім в цій якості) на німецькій мові, за ним цю ж фразу на французькому вимовила голова міжнародного журі Жюльєт Бінош.

Участь у відкритті в BerlinalePalast взяли Серед багатьох відомих осіб: міністри культури ФРН Моніка Гюттерс і Норвегії Тріне Шкей Гранде, глава МЗС Німеччини Хайко Маас (дружина якого – актриса), мер німецької столиці Міхаель Мюллер та інші.

Протягом 10 днів буде показано майже 400 кінострічок, в створенні яких брали участь представники 74 країн. З 17 претендентів на призи – «Золоті ведмеді» і «Срібні ведмеді» 7 або 40% зроблені жінками. Половина журі – також представниці прекрасної статі. Дамі буде вручена в цьому році і почесна премія кінофестивалю, її отримає британська актриса театру і кіно Шарлотта Ремплінг, відома, зокрема, за такими фільмами як «Нічний портьє» (1974) і «45 років» (2015).

Першим демонструється картина «Доброта незнайомців» (TheKindessofStrangers) режисера-жінки з Данії Лоне Шерфіг. У Берліні відбулася його світова прем’єра. В цілому на Берлінале-2019 буде 20 світових прем’єр.

Світовою прем’єрою стане і спільний польсько-українсько-британський фільм польського режисера Агнешки Холланд «Гарет Джонс» (MrJones), що розповідає про трагедію Голодомору в Україні.

Любителям подивитися фільми , представлені на фестивалі, доведеться заплатити за це трохи дорожче, ніж в попередньому році: 16 євро або 13 євро, рік тому вони були на 1 євро дешевше. В середньому щороку в дні берлінського фестивалю продається до 350 тисяч квитків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *