У Норвегії купили більше електрокарів, ніж бензинових авто

За підсумками березня 2019 року, Норвегія стала першою країною в світі, де електрокари склали більше половини всіх проданих автомобілів. Вони зайняли 58%. Про це пише ArsTechica з посиланням на дані місцевого дорожньо-транспортного департаменту.

Особливий ажіотаж спровокувала Tesla Model 3. У березні в Норвегії купили 5315 автомобілів цієї моделі, що склало близько 29% від всіх продажів. Преміальні Model S і Model X зібрали ще по 500 продажів кожна. Всього в березні норвежці купили 18 375 автомобілів.

В цілому за 2018 рік, електричні автомобілі зайняли в Норвегії 31,2% від усіх проданих машин. У 2017 році їх частка становила 20,8%. Це найвищий показник в світі, резюмує агентство Reuters.

При цьому, мова йде тільки про повністю електричних авто. З урахуванням гібридів, частка екологічно безпечного транспорту в Норвегії досягла 50% в 2018 році. Для порівняння, в США таких машин близько 2%.

Перехід на електротранспорт активно заохочується урядом Норвегії. Власники електрокарів отримують вільний доступ до платних дорогах, виділених смугах, забезпечені безкоштовною зарядкою і паркуванням. У планах країни – до 2025 року добитися того, щоб всі нові продані автомобілі працювали на електричній тязі.

Правда, як пише ArsTechica, намірам можуть перешкодити поступове згортання щедрих преференцій. У 2019 ряд платних трас почне стягувати плату з електрокарів, з 2020 року їх власників можуть позбавити податкових пільг при покупці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *