У Сенаті США представили резолюцію про санкції проти білоруських чиновників

Група американських сенаторів представила резолюцію, яка закликає ввести адресні санкції США щодо білоруських чиновників, відповідальних за придушення мирних протестів у країні.

В опублікованому прес-релізі сенатор-республіканець США Джим Ріш, який очолює Комітет з міжнародних відносин назвав «кричуще несправедливим »триваюче насильство по відношенню до опозиції в Білорусі, повідомляє« Голос Америки ».

у тексті резолюції йдеться, що пройшли в Білорусі президентські вибори не були« ні вільними, ні чесними », а їх офіційні результати, анонсовані Центральною виборчою комісією, названі недійсними.

Резолюція також вимагає звільнення всіх політичних в’язнів і затриманих мирних демонстрантів, в тому числі тих, хто був заарештований до виборів. Санкції планується координувати з Євросоюзом та іншими міжнародними партнерами.

В тексті також йдеться, що влада Білорусі послідовно обмежують свободу преси і заарештували десятки журналістів.

«Білоруська влада повинні припинити жорстокі репресії і звільнити всіх тих, хто був несправедливо заарештований або затриманий після серпневих виборів. Двопартійна резолюція, яку ми представляємо сьогодні, служить яскравим символом того, що Сполучені Штати підтримують народ Білорусі і його право на свободу зібрань, свободу вираження поглядів, вільні вибори і верховенство закону. Ми продовжимо працювати з нашими європейськими партнерами, щоб допомогти білоруському народу в його прагненні до кращого майбутнього », – сказав Ріш.

« На мене справило глибоке враження мужність народу Білорусі, і я закликаю міжнародну спільноту повністю підтримати його прагнення до вільного і демократичного майбутньому. У Лукашенка не залишилося ні краплі легітимності, і він повинен піти у відставку. США і наші партнери в Європі повинні невідкладно залучити його і його поплічників до відповідальності за злочини проти народу Білорусі. Подальше зволікання тільки сприяє тому, що режим ще міцніше тримається за владу », – заявив високопоставлений демократ в Комітеті з міжнародних відносин сенатор Боб Менендес.

Як повідомляла група ІС, Верховна Рада підтримала введення санкцій Євросоюзу щодо Білорусі, а також визнала минулі там президентські вибори нечесними.

Інформація – од на з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного опору» в Twitter – посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *