Україна подасть заявку на асоційоване членство в програмі Horizon Europe

Україна до кінця року подасть заявку на асоційоване участь в новій рамковій Програмі ЄС з досліджень та інновацій «Horizon Europe», який стартує 2021 г.

Про це сказав заступник міністра освіти і науки Максим Стріха під час фінальної конференції проекту RI-LINKS2UA «Сприяння розвитку досліджень і інновацій в Україні – роль науки в розвитку українських інновацій», повідомляє МОН.

«Наші результати в програмі досить високі, буквально в єра представники Єврокомісії визнали, що Україна добре інтегрована в «Горизонт 2020». Тому зараз я хочу офіційно повідомити, що ми будемо подавати заявку на асоційоване участь і в наступній програмі «Horizon Europe», розрахованої на 2021-2027 роки. Нині її бюджет озвучується на рівні 100 млрд євро », – зазначив заступник міністра.

Він нагадав, що рамкова програма« Горизонт 2020 »стартувала 2014 року і стала найбільшою в ЄС щодо фінансування науки та інновацій, її бюджет становить близько 80 млрд євро . У 2015 році Україна стала асоційованим членом програми, що забезпечило більш широкий доступ до фінансових інструментів, європейської наукової мережі, участі в розробці нових програм «Горизонту».

Як розповів Стріха, станом на сьогоднішній день до фінансування в «Горизонт 2020» прийняті 114 проектів від 145 українських учасників на суму 20,84 млн євро. 16 проектів координуються українськими організаціями. За співвідношенням поданих і прийнятих до фінансування проектів Україна має близько 10% «рейтингу успіху», при тому, що середній відсоток по всіх країнах коливається на рівні 12-14%.

Окремо представник МОН підкреслив, що Україна провела відкритий відбір представників та експертів від України в програмних комітетах «Горизонту 2020», і зараз більше 40 українських представників включилися в роботу в програмних комітетах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *