В ООН надійшли повідомлення про катування за участю росіян в ЦАР

ООН почала розслідування повідомлень про можливі катування з боку російських солдатів або найманців в Центральноафриканській Республіці (ЦАР). Про це повідомляє Крим.Реаліі з посиланням на агентство France Press. Згідно з доповіддю ООН, щонайменше одна людина зіткнувся зі знущаннями з боку росіян.

У доповіді стверджується, що житель міста Бамбарі був затриманий росіянами, які катували його протягом п’яти днів. За даними ООН, чоловікові порізали спину ножем і відрізали мізинець. Журналісти France Press повідомляють, що бачили фотографії шрамів і пошкодженої руки місцевого жителя.

Передбачуваний потерпілий в розмові з France Press повідомив, що його звуть Махамат Нур Мамаду. Він стверджує, що займається торгівлею на ринку. Мамаду розповів журналістам про тортури і зазначив, що побоюється за своє життя.

За словами Мамаду, 11 січня його затримали солдати національних збройних сил ЦАР. Це сталося після того, як кілька людей повідомили, що він причетний до повстанському угрупованню «Селек».

Співрозмовник France Press розповів, що його відвезли в будівлю міської адміністрації, де його допитували росіяни. Потім чоловіка нібито відвезли на російську військову базу, де піддали тортурам. Мамаду додав, що на базі перебував один перекладач з числа співробітників національних збройних сил.

За даними ООН, Мамаду звільнили 15 січня після втручання сил внутрішньої безпеки ЦАР.

France Press відзначає, що російська присутність в ЦАР зростає з 2017 року . Тоді підтримуване ООН уряд звернувся за допомогою в боротьбі з повстанцями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *