Вчені повідомили, що Земля досягла максимальних температур за останні 10 мільйонів років

Хімічний аналіз древніх відкладень дозволив вченим скласти одну з найбільш повних картин клімату планети. Проведені розрахунки підтвердили: швидше, ніж сьогодні Земля ніколи не прогрівається в останні 10 мільйонів років, що загрожує людству самими катастрофічними наслідками.

Про це повідомляють ЗМІ.

Кліматологи усього світу б’ють на сполох вже кілька десятиліть. Фахівці попереджають, якщо не змінити ситуацію, Земля нагріється до екстремальних температур, що зробить життя на її поверхні нестерпним. Вчені стверджують, що зміни, які відбуваються останнім часом, не схожі ні на одні кліматичні коливання за всю історію існування планети. Сучасне суспільство спостерігає саму теплу епоху за тисячу років. При цьому близько 90% всіх змін спровоковані діяльністю людини. Все це загрожує екстремальними наслідками. Дану гіпотезу підтверджує і недавно складена кліматична модель. Автори наукової роботи з Бременського університету в Німеччині попереджають, якщо стан справ не зміниться, температура на Землі досягне катастрофічних показників, яких не було в останні 34 мільйонів років.

На користь цієї теорії свідчать результати різних досліджень, в тому числі з вивчення древніх відкладень дна океану. Вік цих порід досягає приблизно 66 мільйонів років. За словами німецьких вчених, отримані відомості доводять, що Земля пройшла чотири кліматичних фази – теплу, гарячу, холодну і дуже холодну. У період гарячого періоду, який спостерігався близько 50 мільйонів років тому, середня температура на Землі була приблизно на 10 градусів вище сьогоднішньої. При цьому нагрів відбувався досить повільно. З огляду на темпи, які спостерігаються сьогодні, вчені роблять невтішні прогнози.

Фахівці Каліфорнійського університету в Санта-Крус попереджають про найгіршому сценарії. Вони припускають, що до 2300 глобальна температура на Землі підніметься настільки, що спровокує незворотні зміни клімату на планеті.

Раніше Всесвітня метеорологічна організація (ВМО) при Організації Об’єднаних Націй повідомила, що в найближчі роки температура підскочить до +1,5 градуса за Цельсієм.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *