Вчені створили 3D-принтер, що друкує за допомогою світла

Інженери Каліфорнійського університету створили 3D-принтер, який здатний перетворити полімерне желе в складні тверді об’єкти за допомогою променів світла.

Як повідомляє IGate, пристрій одержав назву Replicator, в честь пристосування з фантастичного серіалу “Зоряний шлях”, здатного матеріалізувати будь-які об’єкти з повітря.

“Звичайно, реальний 3D-принтер не так просунутий, але він все одно набагато досконаліше тих гаджетів, які поширені сьогодні. Об’єкти, які він створює, є більш гладкими, більш гнучкими і більш складними ніж ті, які роздруковуються традиційними 3D-принтерами “, – наголошується в повідомленні.

Replicator може упакувати інший твердий об’єкт всередину тривимірної фігури. Наприклад, принтер може “роздрукувати” ручку навколо металевого стержня викрутки. За словами Хайдена Тейлора, доцента машинобудування Каліфорнійського університету, такий спосіб друку відкриває нові перспективи для створення медичних пристроїв, будь то складні протези або контактні лінзи.

Більшість існуючих 3D-принтерів друкують пошарово. Навіть ті 3D-принтери, що використовують твердіє фотополімер, також створюють фігуру шар за шаром, хоч і роблять це за допомогою лазера. Це призводить до появи ступінчастих країв, які потребують подальшої обробки вручну. Також послойная друк не дозволяє створювати фігури з гнучких матеріалів.

Новий метод позбавлений цих недоліків. Проектор світить на обертову колбу з полімерним желе, створюючи всю фігуру цілком. При цьому не використовується ультрафіолет або лазери. Хайден Тейлор використовував в конструкції самий звичайний проектор, який, за його словами, він приніс з дому.

Важливо також зазначити, що процес друку виявляється абсолютно безвідходним. весь невикористаний полімер просто зливається з колби і використовується для подальших моделей. Інженери вже використовували систему для створення самих різних моделей, від зубного протеза до маленької статуетки Мислителя.

Розробники впевнені, що завдяки простоті і доступності їх новий винахід переверне світ 3D-друку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *