Волкер: Росія чотири роки щодня порушує Мінські домовленості

Спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкерконстатіровал, що Російська Федерація впродовж чотирьох років порушує Мінські угоди.

Про це він написав у своєму мікроблозі Twitter.

4 years ago Russia signed the Minsk Package of Measures with the first point a Feb 14 ceasefire. About a week later Russia and it proxy forces seized Debaltseve.

In the 4 years since 🇷🇺 has continued to violate the Minsk agreements every day.It’s time for # Peace4Ukraine. pic.twitter.com/76Nr7BSXmT- Kurt Volker (@SpecRepUkraine) February 12, 2019

«Чотири роки тому Росія підписала комплекс заходів, в яких перший пункт стосувався режиму припинення вогню з 14 лютого. Приблизно через тиждень Росія та її маріонеткові сили захопили Дебальцеве », – підкреслив Волкер, якого цитує Лівий берег.

« З того часу, за минулі чотири роки Росія порушувала Мінські угоди щодня. Настав час для світу в Україні », – додав Волкер.

Нагадаємо, 12 лютого 2015 року учасники програми Тристоронньої контактної групи за підсумками переговорів в Мінську підписали« Комплекс заходів з виконання Мінських угод ». Ці домовленості, зокрема, передбачали негайне і всеосяжне припинення вогню в окремих районах Донецької та Луганської областей, а також відведення важкого озброєння обома сторонами на рівні відстані. Передбачалося також відновлення України повного контролю над держкордоном; висновок з Донбасу російських найманців і незаконних збройних формувань і техніки.

В кінці січня спецпредставник чинного голови ОБСЄ в Україні мартин Сайдік повідомив про новий план мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, який міг би замінити Мінські угоди. Однак, його заява розкритикували в Україні. Зокрема, на думку глави МЗС Павла Клімкіна, мирний план не містить принципових відмінностей від Мінських домовленостей, але вимагає подальшого доопрацювання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *