Яд пропаганди: на сході України перестали «глушити» російські телеканали

Для протидії російської інформаційної агресії уздовж лінії розмежування була побудована комплексна система інформаційного протидії, що локалізувала передачу сигналів з окупованої території і з Росії і забезпечувала стійкий прийом сигналу українського ТБ і радіо. Уже більше півроку ця система не працює. Про це повідомив Олександр Турчинов в інтерв’ю програмі «Антиподи».

«Довгий час не тільки на нашій території, але і на окупованій, уздовж лінії розмежування, не можна було дивитися російське та сепарское телебачення. Більш того, ми планували всю цю систему розмістити вздовж всієї українсько-російського кордону », – сказав Турчинов, додавши, що ці витрати необхідні, щоб протидіяти російської інформаційної агресії.

За його словами, сьогодні, коли багато каналів перейшли на кодування свого сигналу, а система блокування російських каналів у нас відсутній або зупинена, «ми маємо ситуацію, що в багатьох населених пунктах замість українського телебачення дивляться тільки російські канали».

Турчинов зазначив, що саме тому люди починають сприймати події в Україні через «криве дзеркало російських пропагандистів». «Спочатку приходять російські ЗМІ, а потім – російські танки. Ми це бачили на прикладі Криму і Донбасу, коли довгий час, особливо після перемоги на президентських виборах Януковича для російських телеканалів і агентів впливу фактично був включений зелене світло. Люди, дивлячись отрута російської пропаганди, формували свою позицію щодо подій на Майдані, в Криму і на Донбасі … Саме це активно використовували спецслужби РФ для тиражування ідей сепаратизму і антиукраїнських настроїв », – сказав Турчинов.

Нагадаємо, раніше група ІС повідомляла про тому, що після кодування супутникового сигналу багато українських телеканалів стали недоступні жителям окупованих територій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *