Як перевірити VIN-код автомобіля?

На вторинному ринку все частіше трапляються крадені або кредитні авто. Це небезпечний момент. На що покупець дивиться при покупці авто? Найчастіше технічний стан, дизайн і зовнішній вигляд транспортного засобу. Все це правильно. Тільки ось подібних заходів явно недостатньо. Історія знає безліч випадків, коли людина купувала ідеальне за всіма параметрами авто, а воно виявлялося кредитним або викраденим. Щоб уникнути таких проблем, ви повинні перевіряти Vin код автомобіля. Це обов’язково!

Що це?

Спеціальний Vin код використовує більшість виробників для точної ідентифікації свого авто. Принцип формування заснований на єдиному світовому стандарті ISO 3779-1983. За допомогою вин-коду можна з точністю ідентифікувати кожну машину. Але, незважаючи на складність підробки, шахраї не залишають спроб. Часом їм це вдається, але в більшості випадків обман помітний відразу. Розрахунок іде лише на те, що ніхто просто не буде дивитися.

У складі Vin коду букви і цифри, які мають унікальну комбінацію. При створенні такого «пароля» використовується спеціальний алгоритм обчислення, прорахувати який неможливо. За стандартом ISO 3779 в вин-коді міститься 17 символів. Допускається застосування будь-яких латинських букв і звичних для нас арабських цифр. Хоча, ряд заборон, не рекомендується використовувати три букви Q, I, O. Ця вимога легко пояснити. Зокрема, Q і O дуже схожі один на одного і їх часто плутають. Крім цього, символи I і O аж надто схожі на «0» і «1», що також збиває з пантелику.

Про що говорять символи?

Кожна буква коду несе свою інформацію, яка буде дуже корисна для автолюбителів.

Тут все просто:

  • Перші три цифри коду дають інформацію про країну-виробника авто. Зокрема, перша буква вказує на державу, де вироблялося транспортний засіб. Друга буква допомагає виявити визначити завод-виготовлювач, а третя тип автомобіля (наприклад, вантажна машина, легкове авто і так далі). Наприклад, якщо перший символ одиниця, четвірка або п’ятірка, то машина зроблена в США, двійка в Канаді, дев’ятка в Бразилії, S в Англії, W в Німеччині і так далі. Згадаємо кілька прикладів і по другому символу. Тут ситуація така: одиниця Шевроле, двійка або п’ятірка Понтіак, трійка Олдсмобіль, Четвірка Бьюїк, шістка Кадилак і так далі. Більш популярні моделі позначаються буквами: А Ауді, В БМВ, D Мерседес-бенс, F Форд, М Шкода, Хюндай, Мітсубісі, Н Хонда і так далі.
  • Символи, починаючи з четвертого і закінчуючи восьмим, дають інформацію про технічні характеристики автомобіля. Так, після їх уважного вивчення можна дізнатися модель (четвертий і п’ятий символ), тип колісної бази (шостий знак), кузов (сьомий знак), серію і двигун (восьмий символ).
  • Дев’ятий символ контрольна цифра, за якою можна з’ясувати коректність вин-коду. Саме за допомогою 9-го знака фахівці часто визначають перебитість коду на авто. Крім цього, по ній можна з’ясувати і тип трансмісії транспортного засобу.
  • Десятий символ вказує на рік випуску транспортного засобу. Тут складнощів з розшифровкою немає. Наприклад, буква «А» говорить про те, що машина зійшла з конвеєра в 1980-му році, буква «М» в 1991-му році і так далі. Але будьте уважні. виробники, у яких рік виробництва ховається не під десятим, а під одинадцятим символом. Зокрема, до такого підрахунку звикли виробники автомобілів Форд.
  • Одинадцятий символ (крім згаданого вище виробника) означає завод-виготовлювач, який випустив автомобіль.
  • Символи з 12-го по 17-й показують шлях машини по конвеєру, тобто номер його кузова.

Що дає знання VIN-коду?

Багато автолюбителів знають про існування цифр і букв VIN коду, але рідко звертають на них уваги. Дуже даремно. Якщо відразу перевірити код через спеціалізовані ресурси, можна дізнатися багато цікавої інформації про авто.

Зокрема, VIN-код може допомогти:

  • Переконатися в чистоті автомобіля. Витративши всього кілька хвилин, ви дізнаєтеся всю історію транспортного засобу, переконайтеся, що воно знаходиться не під арештом і не кредитним. Як ми вже згадували, деякі шахраї перебивають вин-код, але за допомогою спеціального дев’ятизначного ідентифікатора визначити підробку не проблема.
  • Оцінити реальний стан авто. При покупці б/у автомобіля завжди ризик нарватися на неприємні сюрпризи. Якщо своєчасно перевірити вин-номер по базі даних можна визначити, чи була машина в ДТП, чи є пошкодження і так далі. Крім цього, перевірка коду це шанс дізнатися кількість власників у транспортного засобу, пробіг машини і її реальне місцезнаходження. Як наслідок, вибрати більш якісний і надійний автомобіль не складе труднощів.
  • Переконатися у відповідності фактичної інформації і даних з заводу. Він-номер дає повну інформацію про автомобіль. Це дозволяє точно дізнатися, якою була заводська комплектація транспортного засобу, а які елементи були встановлені згодом.

Але і це ще не все. Після перевірки VIN-коду ви будете знати, в якій країні було зібрано авто, хто є заводом-виробником, який тип має кузов транспортного засобу і так далі. Після детального вивчення цієї інформації можна приймати зважене рішення про покупку того чи іншого автомобіля. Можливо, саме така перевірка вбереже вас купи проблем.

Як перевірити VIN-код?

Багато потенційних покупців не роблять таку перевірку з однієї простої причини вони вважають, що це дорого і складно. Зовсім ні, ця операція доступна всім бажаючих. Більш того, на більшості ресурсів дізнатися основні параметри можна абсолютно безкоштовно (в тому числі і на офіційних сайтах виробників).

Щоб отримати більш детальну розшифровку літерних і числових параметрів, часом доводиться заплатити певну суму (але, як правило, вона незначна).

З найбільш популярних ресурсів для перевірки VIN-коду авто можна виділити https://vin.report/. Цей сервіс можна використовувати щоб «пробити» машину по базах інших країн, наприклад, Канади і США, Чехії, Румунії, Словенії, Італії та інших.

Але і це ще не все. Якщо вам необхідно переконатися в “чистоті” авто виробництва Канади, Сполучених Штатів або Латинської Америки, то місцеві сайти навряд чи допоможуть. Тут бажано звертатися до спеціалістів з компанії «VIN report», вони отримують інформацію з офіційних сервісів таких автовиробників, як BMW, Skoda, Audi, Seat і Volkswagen

Висновок

Обов’язково перевіряйте вин-код при купівлі транспортного засобу. Особливо це важливо, якщо машина відноситься до категорії рідкісних і дуже дорогих. Це той випадок, коли найменша неуважність призводить до великих фінансових втрат. Якщо є підозри зверніть увагу на цифри або букви, які найпростіше виправити (саме їх «підправляють» в першу чергу).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *